FAQ

O DZIAŁANIU FIRMY​​

Od 18.09.2019 roku Inkaikus działał na zasadach działalności nierejstrowanej. Obecnie, od dnia 7.12.2020 Inaikus został zarejestrowany w CEIDG.

Produkty sprowadzane są bezpośrednio od peruwiańskich producentów. Dzięki temu możemy zapewnić klientom autentyczność marki i najwyższą jakość produktów.

Wysyłka zazwyczaj realizowana jest w kolejny dniu robczym. Najpóźniej powinna ona zostać wysłana na trzeci dzień po złożeniu zamówienia. Jeśli nie otrzymałeś informacji o nadaniu skontaktuj się z nami.

Inkaikus jest sklepem online, nie posiada więc stałej siedziby. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na odbiorze osobistym, ze względu na ograniczenia czasowe – napisz do nas! Może uda nam się zaarnżować spotkanie na terenie Krakowa.

Inkaikus jest małą firmą. Nie posiada więc stałych terminów dostaw. Zazwyczaj są one podyktowane popytem na dany produkt i rozpoczęciem sezonu.

Jeśli zależy Wam na konkretnym produkcie, lub wariancie kolorystycznym napisz do nas! Poinformujemy Cię o możliwości i terminie jego sprowadzenia. Jeśli produkt zostanie zimportowany razem z dostawą nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

O PRODUKTACH Z ALPAKI​

Istnieje aż pięć rodzajów włókna z alpaki, które determinują strukturę produktu finalnego. Najgrubszym i najbardziej szorstkim jest alpaka, a najdelikatniejszym, alpaka royal.

Produkty wykonane z wełny alpaki lub baby alpaki, choć są o wiele delikatniejsze niż wełna owcza mogą z początku “gryźć”. Jednak po kilku praniach w delikatnym środku myjącym lub szamponie wełna staje się delikatniejsza i uczucie “gryzienia” zanika.

Z powodu niskiej zawartości łoju w włóknie alpaki nie rozwijają się w niej roztocza. Dlatego jest ona w 100% przyjazna alergikom.

Produkty z wełny alpaki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by zachować swoje własciwości. Można je prać wyłącznie ręcznie w szamponie lub deliktnym środku myjącym lub na sucho. Nie można ich suszyć w suszarce bębnowej, a prasować można jedynie przez bawełnianą ściereczkę. Odpowiednio pielęgnowane szaliki nie ulegnądeformacji i skosmaceniu i pozstaną z Tobą na lata.

Wełna alpaki jest delikatniejsza i bardziej odporna na zniszczenia i deformację niż wełna owcza. W przeciwieństwie do wełny owczej, jest również przyjazna alergikom

Naturalnym środowiskiem życia alpak są wysokie Andy. Dzięki hodowli w naturalnych warunkach i odpowiedniemu pokarmowi wełna peruwiańskich alpak jest wyższej jakości niż ta, pozyskiwana z alpak żyjących w innych zakątkach świata, w tym w Polsce.

inkaikus
inkaikus alpaki
Kontakt
inkaikus.pl
Kraków
e-mail: Kontakt@inkaikus.pl
telefon komórkowy: (+48)  696 787 742