emilia blog

EMILIA LENZ-CAMACHO

Zapraszamy w Cię w podróż do odległego Peru. Tam, w cieniu majestatycznych Andów, przez ręce wprawnych rzemieślników, odradza się na nowo kunszt Inków i wyłaniają się z przeszłości starodawne tradycje i wierzenia

Peru… to nie tylko kraj, to spotkanie. Spotkanie kultur, spotkanie tradycji z nowoczesnością, spotkanie z drugim człowiekiem, jego uśmiechem i życzliwością. Przyciąga do siebie magią Inków, bogactwem natury i otwartością ludzi. Intryguje, fascynuje i zachwyca. Oferuje przybyszom to co najlepsze. Potrzeba tylko chęci i odwagi, by je zdobyć.

Jesteśmy polsko-peruwiańską rodziną. Nasz dom jest nieustannym spotkaniem dwóch odmiennych światów i kultur.  Codziennie szukamy tego co nas łączy i uczymy się zachwycać tym, co różni. Mimo, że na co dzień żyjemy w Polsce, Peru jest w naszym domu zawsze obecne, w wystroju mieszkania, w kuchni, w obchodzeniu świąt i w sposobie bycia. Odwiedzamy je nieustannie, bez biletów lotniczych, ciężkich bagaży i kieszeni wypchanych dolarami, bo wystarczy tylko chcieć. Dlatego postanowiliśmy zaprosić Was do wspólnej podróży, do okrywania i zdobywania i, przede wszystkim, do korzystania z dobrodziejstw peruwiańskiego rękodzielnictwa.

Zanim wyruszymy, poznajmy się. Głównym strategiem, designerem i technikiem oraz skarbnicą wiedzy jest Alex, mój mąż, stuprocentowy Peruwiańczyk. Naszą motywacją i polsko-peruwiańskim skarbem jest synek, Piotruś. A ja… na imię mam Emilia i będę Waszym polskojęzycznym przewodnikiem. Wspólnie wyszukujemy dla Was jak najlepsze produkty i tworzymy tę stronę, byście, tak jak i my, mogli zakochać się w Peru.

W Peru wciąż, nawet w epoce pyszniącej się swą techniką, możliwe jest spotkanie z czymś nieoczekiwanym, z czymś, co umyka przed dociekliwością ludzkiego umysłu. Na andyjskich płaskowyżach, w amazońskiej dżungli, dumny ze swych dokonań człowiek musi ukorzyć się niejednokrotnie wobec tajemnic opierających się racjonalnemu myśleniu.

Andrzej Kapłanek “El Dorado. Polowanie na legendę.”

Każdy, i starszy i młodszy wie, że nie ma wycieczek bez… pamiątek! Dlatego troszczymy się byś również z naszej podróży mógł przywieść kilka cennych skarbów.

W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim produkty wykonane z wełny alpaki: szaliki, pledy, szale, swetry, czapki i inne. Niezastąpione w czasie zimy, nie tylko otulą Cię ciepłem, ale staną się gustownym dodatkiem do ubioru. Wybieramy produkty najwyższej jakości, w uniwersalnych wzorach aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Są one wykonywane w Peru z lokalnych materiałów. Każdy z nich, to historia i tradycja pielęgnowana przez rękodzielników z największą starannością.

Oprócz praktycznych i uniwersalnych produktów z wełny alpaki oferujemy również gamę tradycyjnych andyjskich ozdób, zabawek i dekoracji.

Oprócz wzbogacania garderoby i doskonalenia wystroju wnętrz chcemy byś razem z nami poznawał Peru, naszą drugą ojczyznę.

Na blogu znajdziesz najważniejsze informacje o historii, geografii i kulturze Peru. Pomogą Ci one zaspokoić wrodzoną ciekawość, przygotować prezentację do szkoły/na studia oraz zaplanować wakacje. A jeśli zabraknie Ci pomysłu na obiad, dzięki naszym przepisom, będziesz mógł spróbować sowich sił w peruwiańskiej kuchni.

Na tym kończymy naszą prezentację i zaczynamy prawdziwą przygodę. Pozostań z nami, poprzez stronę internetowej oraz na Facebooku.

Que viva el Perú, ¡carajo!

Udostępnij